Opigno migration (8.x-1.3) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Email address
hi: ई-मेल पता

en: Type
hi: प्रकार

en: Language
hi: भाषा

en: File path
hi: दस्तावेज पथ

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Picture
hi: चित्र

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Roles
hi: भूमिका

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Signature
hi: हस्ताक्षर

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Sticky at top of lists
hi: सूची के शीर्ष पर स्टिकी

en: File name
hi: फ़ाइल का नाम

en: User data
hi: उपयोगकर्ता का डेटा

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Timezone
hi: समय क्षेत्र

en: Public files
hi: सार्वजनिक फ़ाइलें

en: Running upgrade
hi: रनिंग उन्नयन
