Opigno migration (8.x-1.7) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: File path
fa: مسیر فایل

en: Password
fa: رمز

en: Weight
fa: وزن

en: Node ID
fa: هویت گره

en: Picture
fa: تصویر

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Published
fa: منتشر شده

en: Signature
fa: امضا

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Sticky at top of lists
fa: چسبیده به بالای سجل

en: File ID
fa: هویت فایل

en: File name
fa: نام فایل

en: User data
fa: اطلاعات کاربر

en: Create new revision
fa: ایجاد تنقیح جدید

en: Timezone
fa: منطقه زمانی

en: The comment body.
fa: بدنه نظر.

en: Public files
fa: فایل‌های عمومی

en: The author's host name.
fa: نام میزبان نویسنده

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
fa: وضعیت انتشار یک نظر (0 = منتشر شده، 1 = منتشر نشده)
