Opigno migration (8.x-1.7) - en to sv translation catalogue (46 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Username
sv: Användarnamn

en: Email address
sv: E-postadress

en: Type
sv: Typ

en: Language
sv: Språk

en: File path
sv: Filsökväg

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Node ID
sv: Nod-ID

en: Picture
sv: Bild

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Roles
sv: Roller

en: Published
sv: Publicerad

en: Signature
sv: Signatur

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: File ID
sv: Filens ID

en: File name
sv: Filnamn

en: User data
sv: Användardata

en: Create new revision
sv: Skapa ny version

en: Timezone
sv: Tidszon

en: Body of the message
sv: Meddelandets brödtext

en: Created timestamp
sv: Skapade tidsstämpel

en: The comment body.
sv: Kommentarens brödtext.

en: The name of the term.
sv: Namnet på termen.

en: The type of hierarchy allowed within the vocabulary. (0 = disabled, 1 = single, 2 = multiple)
sv: Den typ av hierarki som är tillåten inom vokabulären. (0 = inaktiverad, 1 = singel, 2 = flera)

en: The weight of the vocabulary in relation to other vocabularies.
sv: Vikten av vokabulären i förhållande till andra vokabulärer.

en: Public files
sv: Offentliga filer

en: Last access timestamp
sv: Tidsstämpel för senare åtkomst

en: Last login timestamp
sv: Tidsstämpel för senare inloggning

en: Vocabulary machine name
sv: Maskinläsbart namn för vokabulär

en: The author's host name.
sv: Värdnamnet för författaren.

en: The published status of a comment. (0 = Published, 1 = Not Published)
sv: Den publicerade statusen för en kommentar. (0 = Publicerad, 1 = Ej publicerad)

en: Language (fr, en, ...)
sv: Språk (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
sv: Anpassad tidsstämpel

en: The translation set id for this node
sv: Översättningens uppsättnings-id för denna nod

en: Registered timestamp
sv: Registrerad tidsstämpel

en: Signature format
sv: Format på signatur

en: Init
sv: Initialisera

en: The term ID.
sv: ID-numret för termen.

en: The published status of a file.
sv: Filens publicerade status.

en: The time that the file was added.
sv: Tidpunkten då filen lades till.

en: The name of the vocabulary.
sv: Vokabulärets namn.

en: The description of the vocabulary.
sv: Vokabulärets beskrivning.

en: Running upgrade
sv: Kör uppgradering

en: What will be upgraded?
sv: Vad kommer att uppgraderas?
