Opigno module (3.0.0-rc1) - en to fa translation catalogue (90 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: شرح

en: Action
fa: عملکرد

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Back
fa: بازگشت

en: Label
fa: برچسب

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: View
fa: مشاهده

en: link
fa: پیوند

en: User Name
fa: نام کاربر

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Question
fa: سوال

en: Answer
fa: پاسخ

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Module
fa: ماژول

en: Score
fa: امتیاز

en: Published
fa: منتشر شده

en: Group ID
fa: شناسه گروه

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: N/A
fa: هیچ

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: home
fa: خانه

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Desc
fa: نزولی

en: Owner
fa: مالک

en: Class
fa: کلاس

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Result
fa: نتیجه

en: Manual
fa: دستی

en: Activity
fa: فعالیت

en: Revert
fa: بازگشت

en: Choice
fa: انتخاب

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Reference
fa: ارجاع

en: Results
fa: نتایج

en: Video
fa: ویدیو

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Duplicate
fa: تکرار

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Finished
fa: پایان

en: Apply
fa: تایید

en: Select
fa: انتخاب

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Package
fa: بسته

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: About
fa: درباره

en: Started
fa: شروع‌شده در

en: Activities
fa: فعالیت‌ها

en: pixels
fa: پیکسل

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Default image
fa: تصویر پیش‌فرض

en: Correct
fa: صحیح

en: Availability options
fa: تنظیم دسترسی به سوال‌ها

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
