Opigno module (3.0.2) - en to ar translation catalogue (95 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إرسال

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Groups
ar: مجموعات

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: Action
ar: إجراء

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Back
ar: رجوع

en: Label
ar: التسمية

en: True
ar: صحيح

en: False
ar: خطأ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: View
ar: عرض

en: link
ar: رابط

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: ID
ar: المعرف ID

en: Upload
ar: رفع

en: User
ar: مستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: Question
ar: السؤال

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Module
ar: الوحدة

en: Score
ar: الدرجة

en: Published
ar: منشور

en: Group ID
ar: معرف مجموعة

en: Revisions
ar: المراجعات

en: N/A
ar: غير موجود

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Desc
ar: تنازلي

en: Owner
ar: المالك

en: Provider
ar: المزود

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Result
ar: نتيجة

en: Activity
ar: النشاط

en: Revert
ar: استرجع

en: Choice
ar: اختيار

en: Reference
ar: مرجع

en: Results
ar: النتائج

en: Video
ar: فيديو

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Duplicate
ar: استنساخ

en: Changed
ar: تم التغير

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Finished
ar: اكتمل

en: Questions
ar: الأسئلة

en: Apply
ar: تطبيق

en: Select
ar: إختيار

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: pixels
ar: بكسلات

en: Uses
ar: الاستخدامات

en: Default image
ar: الصورة الافتراضية

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: File upload
ar: رفع الملف

en: Backwards navigation
ar: إمكانية تخطي الأسئلة والرجوع لها لاحقا

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Publishing status
ar: حالة النشر

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Current revision
ar: المراجعة الحالية

en: Operations links
ar: روابط العمليات

en: Multiple takes
ar: مرات السماح بالحل

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: @date by @username
ar: @date بواسطة @username
