Opigno module (8.x-1.1) - en to pl translation catalogue (111 entries)

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Actions
pl: Akcje

en: Description
pl: Opis

en: Action
pl: Akcja

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Back
pl: Wstecz

en: Label
pl: Etykieta

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: View
pl: Widok

en: User
pl: Użytkownik

en: Created
pl: Utworzono

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: All
pl: Wszystko

en: Module
pl: Moduł

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Desc
pl: Malejąco

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Result
pl: Wynik

en: Manual
pl: Ręczne

en: Activity
pl: Aktywność

en: Revert
pl: Przywróć

en: Choice
pl: Opcje

en: Reference
pl: Referencja

en: Results
pl: Wyniki

en: Video
pl: Wideo

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Finished
pl: Ukończono

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Package
pl: Paczka

en: Feedback
pl: Prześlij opinię

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: Started
pl: Rozpoczęto

en: Activities
pl: Aktywności

en: pixels
pl: piksele

en: Uses
pl: Używa

en: Default image
pl: Domyślny obraz

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Backwards navigation
pl: Cofanie pytań

en: Availability options
pl: Opcje dostępności

en: Maximum Score
pl: Maksymalna liczba punktów

en: This answer has not yet been scored.
pl: Odpowiedź jeszcze nie była oceniana.

en: Correct answer
pl: Prawidłowa odpowiedź

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Module Name
pl: Nazwa modułu

en: Random order
pl: Losowa kolejność

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Max score
pl: Maksymalny wynik

en: Revision log message
pl: Informacja o nowej wersji

en: The best
pl: Najlepszy

en: The newest
pl: Najnowszy

en: Evaluated
pl: Oceniony

en: No randomization
pl: Nie losuj

en: Multiple takes
pl: Wiele podejść

en: Upload a new file
pl: Wyślij nowy plik

en: Media browser
pl: Przeglądarka mediów

en: Taking options
pl: Opcje rozwiązywania

en: Allowed number of attempts
pl: Dopuszczalna liczba podejść

en: Display allowed number of attempts
pl: Wyświetl dopuszczalną liczbę podejść

en: Module settings
pl: Ustawienia modułu

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Revision user
pl: Użytkownik wersji

en: Briefly describe the changes you have made.
pl: Zwięźle opisz dokonane przez siebie zmiany.

en: The time that the current revision was created.
pl: Czas utworzenia aktualnej wersji.

en: The user ID of the author of the current revision.
pl: ID użytkownika autora obecnej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami

en: Media name
pl: Nazwa mediów

en: Revision create time
pl: Czas utworzenia wersji
