Opigno module (8.x-1.2) - en to cs translation catalogue (89 entries)

en: Next
cs: Další

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Actions
cs: Akce

en: Description
cs: Popis

en: Action
cs: Akce

en: File
cs: Soubor

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Weight
cs: Váha

en: Image
cs: Obrázek

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: Back
cs: Zpět

en: Label
cs: Popisek

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Summary
cs: Souhrn

en: View
cs: Zobrazit

en: User
cs: Uživatel

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Question
cs: Otázka

en: Answer
cs: Odpověď

en: All
cs: Vše

en: Module
cs: Modul

en: Score
cs: Skóre

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Width
cs: Šířka

en: Height
cs: Výška

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Desc
cs: Sestupně

en: Provider
cs: Poskytovatel

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Activity
cs: Aktivita

en: Revert
cs: Vrátit

en: Choice
cs: Možnost

en: Results
cs: Výsledky

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Automatic
cs: Automatické

en: Finished
cs: Hotovo

en: Questions
cs: Otázky

en: Apply
cs: Použít

en: Select
cs: Vybrat

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Package
cs: Balík

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: Started
cs: Zahájeno

en: pixels
cs: pixelů

en: Uses
cs: Použití

en: Default image
cs: Výchozí obrázek

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: File upload
cs: Nahrát soubor

en: Maximum Score
cs: Nejvyšší skóre

en: This answer has not yet been scored.
cs: Tato odpověď ještě nebyla bodována.

en: Correct answer
cs: Správná odpověď

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Module settings
cs: Nastavení modulu

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Revision user
cs: Autor revize

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Revision create time
cs: Čas vytvoření revize
