Opigno module (8.x-1.3) - en to mr translation catalogue (45 entries)

en: Next
mr: पुढील

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Actions
mr: कृती

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Action
mr: कृती

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Back
mr: मागे

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: View
mr: बघा

en: ID
mr: आय डी

en: Upload
mr: अपलोड

en: User
mr: सदस्य

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Question
mr: प्रश्न

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Authored by
mr: लेखक

en: Width
mr: लांबी

en: Height
mr: उंची

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Owner
mr: मालक

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Authored on
mr: ला लिहील्या गेले.

en: Choice
mr: पर्याय

en: Results
mr: निकाल

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित
