Opigno module (8.x-1.5) - en to gl translation catalogue (83 entries)

en: Next
gl: Seguinte

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Groups
gl: Grupos

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Actions
gl: Accións

en: Description
gl: Descrición

en: Action
gl: Acción

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Date
gl: Data

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Weight
gl: Peso

en: Image
gl: Imaxe

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Back
gl: Voltar

en: Label
gl: Etiqueta

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Default
gl: Predeterminado

en: Summary
gl: Resumo

en: View
gl: Ver

en: Upload
gl: Subir

en: User
gl: Usuario/a

en: Created
gl: Creado

en: Question
gl: Pregunta

en: All
gl: Todo

en: Page
gl: Páxina

en: Module
gl: Módulo

en: Score
gl: Puntuación

en: Published
gl: Publicado

en: Group ID
gl: ID Grupo

en: Revisions
gl: Revisión

en: Authored by
gl: Creado por

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Owner
gl: Propietario

en: Provider
gl: Proveedor

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Authored on
gl: Creado en

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Revert
gl: Volver

en: Choice
gl: Opción

en: Reference
gl: Referencia

en: Results
gl: Resultados

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Changed
gl: Cambiado

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Automatic
gl: Automático

en: Finished
gl: Finalizado

en: Questions
gl: Preguntas

en: Apply
gl: Aplicar

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Package
gl: Paquete

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: About
gl: Información

en: pixels
gl: píxeles

en: Uses
gl: Usos

en: Default image
gl: Imaxe predifinida

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Current revision
gl: Revisión actual

en: Revision log message
gl: Mensaxe do historial de revisións

en: Revision user
gl: Usuario da revisión

en: Briefly describe the changes you have made.
gl: Describa brevemente os cambios que realizou.

en: The time that the current revision was created.
gl: Momento no que a revisión actual foi creada.

en: The user ID of the author of the current revision.
gl: O ID do usuario autor da revisión actual.
