Opigno Moxtra (8.x-1.5) - en to mg translation catalogue (5 entries)

en: Title
mg: Lohateny

en: Status
mg: Toetra

en: Delete
mg: Fafaina

en: Actions
mg: Asa

en: User
mg: Mpampiasa
