Opigno Poll (1.0.1) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Author
ja: 投稿者

en: Yes
ja: はい

en: Edit
ja: 編集

en: Node ID
ja: ノードID

en: View
ja: ビュー

en: n/a
ja: 利用不可

en: Created
ja: 作成

en: Question
ja: 質問

en: Active
ja: アクティブ

en: Published
ja: 掲載

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Sticky at top of lists
ja: リスト上部に固定

en: Vote
ja: 投票

en: Unlimited
ja: 無制限

en: Other
ja: その他

en: Choices
ja: 選択肢

en: 1 vote | @count votes
ja[0]: 得票数：1
ja[1]: 得票数：@count

en: Votes
ja: 投票

en: Choice
ja: 選択

en: Results
ja: 結果

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
ja: 複数選択できる質問フォームで様々な投票を行うことを許可します。

en: Language code
ja: 言語コード

en: About
ja: アバウト

en: Created timestamp
ja: 生成時のタイムスタンプ

en: Uses
ja: 機能

en: Total votes: @votes
ja: 投票総数：@votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
ja: どの選択肢も選択しなかったため、あなたの投票を記録できませんでした。

en: Delete items
ja: アイテムを削除

en: Your vote was cancelled.
ja: 投票は取り消されました。

en: Edit @label
ja: @labelを編集

en: Language (fr, en, ...)
ja: 言語（fr、en、...）

en: Modified timestamp
ja: 変更日時のタイムスタンプ

en: Lists (Views)
ja: リスト (Views)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
ja: フィード %feed のすべてのアイテムを本当に削除しますか？

en: Node authored by (uid)
ja: ノード投稿者 (uid)
