Opigno Poll (1.0.1) - en to ku translation catalogue (30 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: Yes
ku: بەڵێ

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: View
ku: پیشاندان

en: n/a
ku: نییە

en: Created
ku: درووستکراوە

en: Question
ku: پرسیار

en: Active
ku: چالاکە

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Promoted to front page
ku: لە پەڕەی سەرەتادا بڵاوکراوەتەوە

en: Sticky at top of lists
ku: جێگیرکراو لە لووتکەی لیستە

en: Vote
ku: ده‌نگدان

en: Unlimited
ku: بێسنوور

en: Other
ku: هیتر

en: Choices
ku: هەڵبژاردنەکان

en: 1 vote | @count votes
ku[0]: 1 دەنگدان
ku[1]: @count دەنگدان

en: Votes
ku: ده‌نگ

en: Choice
ku: هه‌لبژاردن

en: Results
ku: ئه‌نجامەکان

en: Language code
ku: کۆدی زمان

en: About
ku: دەربارە

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت

en: Total votes: @votes
ku: هه‌موو ده‌نگه‌کان :@votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
ku: ده‌نگدانه‌که‌ت تۆمار نه‌کرا چونکه‌ هیچ له‌ هه‌ڵبژاردنه‌کانت دیاری نه‌کردووە.

en: Your vote was cancelled.
ku: دەنگدانەکەت هەڵوەشێنرایەوە.
