Opigno Poll (1.0.1) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عمل ها

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Yes
fa: بله

en: Edit
fa: تدوین

en: Node ID
fa: هویت گره

en: View
fa: مشاهده

en: n/a
fa: هیچ

en: View results
fa: دیدین نتیجه

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Question
fa: سوال

en: Active
fa: فعال

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Sticky at top of lists
fa: چسبیده به بالای سجل

en: Vote
fa: رای

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Other
fa: ساير

en: Choices
fa: انتخاب‌ها

en: Votes
fa: آراء

en: Choice
fa: انتخاب

en: Results
fa: نتایج

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
fa: به جولانما شما اجازه می‌دهد با ورقهی حاوی سئوال و انتخاب در موضوعات گوناگون نظرسنجی اخذ کند.

en: Language code
fa: کد زبان

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Total votes: @votes
fa: تمام آرا: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
fa: رای شما نمیتواند ثبت شود زیرا شما هیچ‌کدام از گزینه‌ها را انتخاب نکردید.

en: Your vote was cancelled.
fa: رای شما لغو شد.

en: Lists (Views)
fa: سجلها (نما ها)

en: Allow anonymous votes
fa: اجازه رای به افراد ناشناس
