Opigno Poll (1.0.1) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Yes
ro: Da

en: Edit
ro: Editați

en: Node ID
ro: ID Nod

en: View
ro: Afișează

en: Created
ro: Creat

en: Question
ro: Întrebare

en: Active
ro: Activ

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Vote
ro: Votează

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Other
ro: Altele

en: Choices
ro: Alegeri

en: 1 vote | @count votes
ro[0]: 1 vot
ro[1]: @count voturi
ro[2]: @count de voturi

en: Votes
ro: Voturi

en: Choice
ro: Opțiune

en: Results
ro: Rezultate

en: Allows your site to capture votes on different topics in the form of multiple choice questions.
ro: Permite sitului dumneavoastră să captureze voturi pentru diferite topici, sub forma unor întrebări cu răspunsuri multiple.

en: Language code
ro: Codul limbii

en: About
ro: Despre

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: Uses
ro: Folosește

en: Total votes: @votes
ro: Total voturi: @votes

en: Your vote could not be recorded because you did not select any of the choices.
ro: Votul dumneavostră nu poate fi înregistrat deoarece nu aţi selectat nici una dintre alegeri.

en: Delete items
ro: Șterge elemente

en: Language (fr, en, ...)
ro: Limba (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
ro: Amprenta de timp a modificării

en: Lists (Views)
ro: Liste (Vizualizări)

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
ro: Sunteți sigur că vreți să ștergeți toate elementele din feed-ul %feed?

en: Node authored by (uid)
ro: Nod autorizat de (uid)
