Opigno social (3.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (45 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Group
ja: グループ

en: Author
ja: 投稿者

en: Read more
ja: 続きを読む

en: On
ja: オン

en: Advanced options
ja: 高度なオプション

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: Feed
ja: フィード

en: Back
ja: 戻る

en: Preview
ja: プレビュー

en: Text
ja: テキスト

en: User ID
ja: ユーザーID

en: All
ja: すべて

en: Post
ja: 投稿

en: Block
ja: ブロック

en: Off
ja: オフ

en: Comment
ja: コメント

en: Desc
ja: 降順

en: Owner
ja: 所有者

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Close
ja: 閉じる

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Accepted
ja: 承認済み

en: Posts
ja: 投稿

en: Completed
ja: 完了

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: 1 comment | @count comments
ja[0]: コメント数 @count
ja[1]: コメント数 @count

en: Offset
ja: オフセット

en: Certificates
ja: 証明書

en: In progress
ja: 処理中

en: Created on
ja: 作成日

en: Post date
ja: 投稿日

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Network
ja: ネットワーク

en: Select any filter and click on Apply to see results
ja: フィルターを選択して適用をクリックし、結果を表示

en: Group content
ja: グループ コンテンツ

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
