Opigno social (3.0.2) - en to pt translation catalogue (64 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Group
pt: Grupo

en: Author
pt: Autor

en: Read more
pt: Ler mais

en: On
pt: Ligado

en: Advanced options
pt: Definições avançadas

en: Search
pt: Pesquisar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Back
pt: Voltar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Text
pt: Texto

en: User ID
pt: ID de utilizador

en: All
pt: Todos

en: Post
pt: Publicar

en: Off
pt: Desligado

en: Owner
pt: Proprietário

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Pending
pt: Pendente

en: Accepted
pt: Aceite

en: Posts
pt: Mensagens

en: Completed
pt: Concluído

en: ‹ Previous
pt: ‹ Anterior

en: Next ›
pt: Seguinte ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: 1 comment | @count comments
pt[0]: 1 comentário
pt[1]: @count comentários

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Certificates
pt: Certificados

en: In progress
pt: Em progresso

en: Created on
pt: Criado em

en: Post date
pt: Data de entrada

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Select any filter and click on Apply to see results
pt: Selecione qualquer filtro e clique em Aplicar para ver os resultados

en: Certificate
pt: Certificado

en: Group content
pt: Conteúdo de grupo

en: Master
pt: Principal

en: Add certificate
pt: Adicionar certificado

en: Trainings
pt: Formações

en: Add training
pt: Adicione formação

en: Course/module ID
pt: Curso/module ID

en: Share any content
pt: Partilhar qualquer conteúdo

en: Manage connections
pt: Gerir ligações

en: User invitation
pt: Convites do utilizador

[ctx: Opigno post]
en: Training
pt: Formações

en: User connections
pt: Ligações do utilizador

[ctx: Opigno: User connection]
en: Invite
pt: Convidar

en: Opigno User statistics block
pt: Bloco de estatísticas do utilizador - Opigno

en: Make profile private
pt: Tornar perfil privado

en: Post author picture (39x39)
pt: Foto do Autor da Imagem (39x39)

en: Training list item image (45x40)
pt: Imagem de Item da Lista de Aprendizagem (45x40)

en: Training preview image (120x120)
pt: Imagem de Pré-visualização de Aprendizagem (120x120)

en: User connection (55x55)
pt: Ligação do Utilizador (55x55)

en: Opigno social posts
pt: Publicações em Redes Sociais - Opigno

en: Post sharing badges
pt: Crachás de publicaçõe partilhadas

en: Post sharing trainings
pt: Formações publicadas partilhadas

en: Pending connections
pt: Ligações pendentes

en: User invitations
pt: Convites do utilizador

en: Search new connections
pt: Pesquisar novas ligações

en: <h2>No users matching your search criteria.</h2>
pt: <h2>Nenhum utilizador corresponde
     aos seus critérios de pesquisa.</h2>

en: Your connections
pt: As suas ligações
