Opigno social (3.0.3) - en to cy translation catalogue (25 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Author
cy: Awdur

en: Read more
cy: Darllen mwy

en: On
cy: Ymlaen

en: Advanced options
cy: Dewisiadau uwch

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Feed
cy: Porth

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Text
cy: Testun

en: All
cy: I gyd

en: Post
cy: Cofnod

en: Block
cy: Bloc

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Comment
cy: Sylw

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Close
cy: Yn agos

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Posts
cy: Cofnodion

en: Apply
cy: Ceisio

en: 1 comment | @count comments
cy[0]: 1 sylw  @count o sylwadau

en: Offset
cy: Ongli

en: Post date
cy: Dyddiad cofnod

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen
