Opigno statistics (3.0.2) - en to it translation catalogue (53 entries)

en: Status
it: Stato

en: Manager
it: Gestore

en: Download
it: Scarica

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Statistics
it: Statistiche

en: User
it: Utente

en: Year
it: Anno

en: Block
it: Blocco

en: Score
it: Punteggio

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: Success
it: Riuscito

en: Month
it: Mese

en: Details
it: Dettagli

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Week
it: Settimana

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Users
it: Utenti

en: Recent comments
it: Commenti recenti

en: Level
it: Livello

en: Sort by
it: Ordina per

en: Pending
it: In sospeso

en: Member for
it: Iscritto da

en: Lists
it: Liste

en: Results
it: Risultati

en: Failed
it: Non riuscito

en: completed
it: completato

en: Apply
it: Applica

en: Passed
it: Passato

en: Administrator
it: Amministratore

en: No comments available.
it: Nessun commento disponibile.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
it: Un utente è considerato on-line per questo tempo dopo la sua ultima visita di una pagina.

en: User profile
it: Profilo utente

en: Step
it: Passo

en: @interval ago
it: @interval fa

en: Compact
it: Compatto

en: Who's new
it: Nuovi utenti

en: Who's online
it: Utenti on-line

en: Master
it: Principale

en: List item
it: Elemento dell'elenco

en: Lists (Views)
it: Elenchi (Viste)

en: Recent comments.
it: Commenti recenti.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
it: Mostra un elenco dei più recenti profili utente sul sito.

en: Who's online block
it: Blocco "Chi è online"

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
it: Mostra il nome utente degli utenti attivi di recente ed il numero totale di utenti attivi.

en: A list of new users
it: Un elenco di nuovi utenti

en: There are currently @total users online.
it: In questo momento ci sono @total utenti collegati.

en: There are currently 0 users online.
it: In questo momento ci sono 0 utenti collegati.

en: A list of users that are currently logged in.
it: Un elenco di utenti che sono in questo momento connessi.
