Opigno statistics (3.0.2) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: Manager
nl: Beheerder

en: Download
nl: Downloaden

en: Edit
nl: Bewerken

en: Date
nl: Datum

en: Name
nl: Naam

en: Statistics
nl: Statistieken

en: User
nl: Gebruiker

en: Year
nl: Jaar

en: Block
nl: Blok

en: Last access
nl: Laatste toegang

en: Success
nl: Succes

en: Month
nl: Maand

en: State
nl: Status

en: Desc
nl: Aflopend

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Users
nl: Gebruikers

en: Recent comments
nl: Recente reacties

en: Level
nl: Niveau

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Share
nl: Delen

en: Pending
nl: In afwachting

en: Member for
nl: Geregistreerd sinds

en: Expired
nl: Vervallen

en: Lists
nl: Lijsten

en: Results
nl: Resultaten

en: Failed
nl: Mislukt

en: completed
nl: afgerond

en: Apply
nl: Toepassen

en: Passed
nl: Geslaagd

en: Administrator
nl: Beheerder

en: No comments available.
nl: Geen reacties beschikbaar.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
nl: Een gebruiker wordt online verondersteld voor deze tijd nadat hij voor een laatste keer een pagina heeft bekeken.

en: User profile
nl: Gebruikersprofiel

en: Step
nl: Stap

en: @interval ago
nl: @interval geleden

en: Who's new
nl: Wie is nieuw

en: Who's online
nl: Wie is online

en: Progress
nl: Voortgang

en: New users
nl: Nieuwe gebruikers

en: Time spent
nl: Bestede tijd

en: Asc
nl: Oplopend

en: Achievements
nl: Prestaties

en: Training
nl: Opleiding

en: Lists (Views)
nl: Lijsten (Overzichten)

en: Recent comments.
nl: Recente reacties.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
nl: Toont een lijst van de nieuwste gebruikersaccounts op de website.

en: Who's online block
nl: 'Wie is online'-blok

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
nl: Toont de gebruikersnamen van de meest recente actieve gebruikers, en het totale aantal actieve gebruikers.

en: A list of new users
nl: Een lijst van nieuwe gebruikers

en: There are currently @total users online.
nl: Er zijn nu @total gebruikers online.

en: There are currently 0 users online.
nl: Er zijn nu 0 gebruikers online.

en: A list of users that are currently logged in.
nl: Een lijst van gebruikers die nu zijn ingelogd.

en: Completion
nl: Voltooiing

en: @name completed on @date
nl: @name voltooid op @date

en: User got @score of @max_score possible points.
nl: Gebruiker scoorde @score van @max_score punten.

en: Total score @percent%
nl: Totale score @percent%

en: Activities Overview
nl: Activiteitenoverzicht

en: Completed on
nl: Voltooid op

en: Training Content
nl: Trainingsmateriaal

en: @interval hence
nl: @interval vanaf nu
