Opigno statistics (3.0.2) - en to ru translation catalogue (67 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Manager
ru: Менеджер

en: Download
ru: Скачать

en: Edit
ru: Редактировать

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Name
ru: Название

en: Statistics
ru: Статистика

en: User
ru: Пользователь

en: Year
ru: Год

en: Block
ru: Блок

en: Score
ru: Результат

en: Last access
ru: Последнее посещение

en: Success
ru: Успешно

en: download
ru: скачать

en: Month
ru: Месяц

en: Details
ru: Подробности

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: Week
ru: Неделя

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Users
ru: Пользователи

en: Recent comments
ru: Последние комментарии

en: Level
ru: Уровень

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Share
ru: Поделиться

en: share
ru: поделиться

en: Pending
ru: В ожидании

en: Member for
ru: Зарегистрирован на сайте

en: Expired
ru: Истекшие

en: Lists
ru: Списки

en: Results
ru: Результаты

en: Failed
ru: Не удалось

en: completed
ru: завершено

en: Apply
ru: Применить

en: Passed
ru: Пройден

en: Administrator
ru: Администратор

en: No comments available.
ru: Комментарии отсутствуют.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ru: Пользователь считается находящимся на сайте в течение этого периода, начиная со времени последнего просмотра им страницы.

en: User profile
ru: Профиль пользователя

en: Step
ru: Шаг

en: Badges
ru: Значки

en: Last 30 days
ru: Последние 30 дней

en: @interval ago
ru: @interval назад

en: Compact
ru: Компактный

en: Who's new
ru: Новые пользователи

en: Who's online
ru: Сейчас на сайте

en: Badge
ru: Значок

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Achievements
ru: Достижения

en: List item
ru: Элемент списка

en: Date joined
ru: Дата регистрации

en: Lists (Views)
ru: Списки (Представления)

en: Opigno Statistics
ru: Статистика Opigno

en: Recent comments.
ru: Последние комментарии.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ru: Показывает список новых учётных записей пользователей на сайте.

en: Who's online block
ru: Блок «Кто на сайте?»

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ru: Показывает имена пользователей, которые были активными в последнее время, и общее число активных пользователей.

en: A list of new users
ru: Список новых пользователей

en: There are currently @total users online.
ru: В данный момент пользователей онлайн: @total.

en: There are currently 0 users online.
ru: Сейчас 0 пользователей онлайн.

en: A list of users that are currently logged in.
ru: Список пользователей, авторизированных в данный момент.

en: Completed on
ru: Завершено

en: Training Content
ru: Материал тренинга

en: @interval hence
ru: @interval с этих пор
