Opigno statistics (3.0.3) - en to ja translation catalogue (54 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Manager
ja: マネージャー

en: Download
ja: ダウンロード

en: Edit
ja: 編集

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Name
ja: 名前

en: Statistics
ja: 統計

en: User
ja: ユーザー

en: Year
ja: 年

en: Block
ja: ブロック

en: Score
ja: 得点

en: Last access
ja: 前回のアクセス

en: download
ja: ダウンロード

en: Month
ja: 月

en: Details
ja: 詳細

en: State
ja: 状態

en: Desc
ja: 降順

en: Week
ja: 週

en: First name
ja: 名

en: Last name
ja: 姓

en: Users
ja: ユーザー

en: Recent comments
ja: 最近のコメント

en: Level
ja: レベル

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Member for
ja: ユーザー登録から

en: Expired
ja: 期限切れ

en: Lists
ja: リスト

en: Results
ja: 結果

en: Failed
ja: 失敗

en: completed
ja: 完了

en: Apply
ja: 適用

en: Passed
ja: パスされた

en: Administrator
ja: 管理者

en: No comments available.
ja: コメントはありません。

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ja: ユーザーがオンラインであると見なす時間を指定してください。 最後にページを表示してからこの時間が経過するまで、そのユーザーはオンラインであると見なされます。

en: User profile
ja: ユーザープロフィール

en: Step
ja: ステップ

en: Certificates
ja: 証明書

en: Compact
ja: コンパクト

en: Who's new
ja: 新しいユーザー

en: Who's online
ja: オンライン状況

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Lists (Views)
ja: リスト (Views)

en: Recent comments.
ja: 最近のコメント。

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ja: サイト上の最新のユーザーの一覧を表示します。

en: Who's online block
ja: 現在オンラインのユーザーを表示するブロック

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ja: 最近のアクティブなユーザーの名前と全アクティブユーザーの数を表示します。

en: A list of new users
ja: 新規ユーザーの一覧

en: There are currently @total users online.
ja: 現在 @total 人のユーザーがオンラインです。

en: There are currently 0 users online.
ja: 現在オンラインのユーザーはいません。

en: A list of users that are currently logged in.
ja: 現在ログインしているユーザーの一覧。
