Opigno statistics (3.0.4) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Download
id: Unduh

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Name
id: Nama

en: Statistics
id: Statistik

en: User
id: Pengguna

en: Year
id: Tahun

en: Block
id: Blok

en: Score
id: Skor

en: Last access
id: Akses terakhir

en: Month
id: Bulan

en: Details
id: Rincian

en: State
id: Status

en: Week
id: Pekan

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Users
id: Pengguna

en: Recent comments
id: Komentar terakhir

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Pending
id: Tertunda

en: Member for
id: Anggota selama

en: Lists
id: Daftar

en: Results
id: Hasil

en: Failed
id: Gagal

en: Apply
id: Terapkan

en: No comments available.
id: Tidak ada komentar.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
id: Seorang anggota akan dianggap online selama ini jika dia sudah membuka minimal satu halaman.

en: User profile
id: Profil anggota

en: @interval ago
id: @interval lalu

en: Compact
id: Tersusun rapat

en: Who's new
id: Pengguna yang baru

en: Who's online
id: Siapa yang online

en: Asc
id: Urutan turun

en: Recent comments.
id: Komentar terbaru

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
id: Tampilkan daftar akun pengguna baru pada situs.

en: Who's online block
id: Blok pengguna online

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
id: Tampilkan nama-nama pengguna yang aktif akhir-akhir ini, dan jumlah total pengguna aktif.

en: A list of new users
id: Daftar pengguna baru

en: There are currently @total users online.
id: Saat ini terdapat @total pengguna online.

en: There are currently 0 users online.
id: Saat ini terdapat 0 pengguna online

en: A list of users that are currently logged in.
id: Daftar pengguna yang sedang online
