Opigno statistics (3.0.4) - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Manager
tr: Yönetici

en: Download
tr: İndir

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: User
tr: Kullanıcı

en: Year
tr: Yıl

en: Block
tr: Blok

en: Score
tr: Puan

en: Last access
tr: Son erişim

en: download
tr: İndir

en: Month
tr: Ay

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: Week
tr: Hafta

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Recent comments
tr: Son yorumlar

en: Level
tr: Seviye

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Share
tr: Paylaş

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: Expired
tr: Süresi dolmuş

en: Lists
tr: Listeler

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: completed
tr: tamamlandı

en: Apply
tr: Uygula

en: Passed
tr: Geçti

en: Administrator
tr: Yönetici

en: No comments available.
tr: Yorum mevcut değil.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
tr: Bir kullanıcı son sayfa ziyaretinden itibaren bu kadar süre boyunca çevrim içi olarak kabul edilir.

en: User profile
tr: Kullanıcı profili

en: Certificates
tr: Sertifikalar

en: @interval ago
tr: @interval önce

en: Compact
tr: Sade

en: Who's new
tr: Kimler yeni

en: Who's online
tr: Kimler çevrim içi

en: New users
tr: Yeni kullanıcı

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Lists (Views)
tr: Listeler (Görünümler)

en: Recent comments.
tr: Son yorumlar.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
tr: Sitedeki en yeni kullanıcıların listesini görüntüler.

en: Who's online block
tr: Çevrimiçi kullanıcılar bloğu

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
tr: Son zamanlarda en etkin kullanıcıların adlarını ve toplam etkin kullanıcı sayısını görüntüler.

en: A list of new users
tr: Yeni kullanıcılar listesi

en: There are currently @total users online.
tr: Şu anda @total kullanıcı çevrimiçi.

en: There are currently 0 users online.
tr: Şu anda 0 kullanıcı çevrimiçi.

en: A list of users that are currently logged in.
tr: Şu anda oturum açmış kullanıcıların listesi.

en: @interval hence
tr: @interval sonra
