Opquast checklist (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Content
pt: Conteúdo

en: Code
pt: Código

en: Navigation
pt: Navegação

en: Tables
pt: Tabelas

en: Identification
pt: Identificação
