Optimize Database Tables (1.0.0) - en to gd translation catalogue (5 entries)

en: Before
gd: Roimhe

en: After
gd: 'Na dhèidh

en: Warning
gd: Rabhadh

en: Performance
gd: Dèanadas

en: Table
gd: Clàr
