Optimize Database Tables (1.0.0) - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: Before
gl: Antes

en: After
gl: Despois

en: Warning
gl: Alerta

en: Performance
gl: Rendemento

en: Table
gl: Táboa
