Optional End Month Year Range (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Default
de: Standard

en: Year
de: Jahr

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Plain
de: Einfach

en: About
de: Über

en: Field types
de: Feldtypen

en: Boolean value
de: Boolescher Wert

en: Date part order
de: Reihenfolge der Datums-Elemente

en: Month/Day/Year
de: Monat/Tag/Jahr

en: Day/Month/Year
de: Tag/Monat/Jahr

en: Year/Month/Day
de: Jahr/Monat/Tag

en: This value should not be null.
de: Dieser Wert sollte nicht leer sein.

en: Create and store date ranges.
de: Zeitspannen erstellen und speichern.
