Optional End Month Year Range (8.x-1.3) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Default
fr: Par défaut

en: Year
fr: Année

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Plain
fr: Brut

en: About
fr: À propos

en: Field types
fr: Types de champs

en: Boolean value
fr: Valeur booléenne

en: Date part order
fr: Ordre des fragments de date

en: Month/Day/Year
fr: Mois/Jour/Année

en: Day/Month/Year
fr: Jour/Mois/Année

en: Year/Month/Day
fr: Année/Mois/Jour

en: This value should not be null.
fr: Cette valeur ne peut pas être nulle.

en: Create and store date ranges.
fr: Créer et stocker des intervalles de dates.
