Optional End Month Year Range (8.x-1.3) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Default
pt: Por defeito

en: Year
pt: Ano

en: Custom
pt: Personalizado

en: Plain
pt: Simples

en: About
pt: Sobre

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Boolean value
pt: Valor booleano

en: Date part order
pt: Ordem das partes da data

en: Month/Day/Year
pt: Mês/Dia/Ano

en: Day/Month/Year
pt: Dia/Mês/Ano

en: Year/Month/Day
pt: Ano/Mês/Dia

en: This value should not be null.
pt: Este valor não deve ser nulo.

en: Create and store date ranges.
pt: Crie e armazene intervalos de data.
