Optional End Month Year Range (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: Default
tr: Varsayılan

en: Year
tr: Yıl

en: Custom
tr: Özel

en: Plain
tr: Sade

en: About
tr: Hakkında

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Boolean value
tr: Mantıksal değer

en: Date part order
tr: Tarih kısmı sıralaması

en: Month/Day/Year
tr: Ay/Gün/Yıl

en: Day/Month/Year
tr: Gün/Ay/Yıl

en: Year/Month/Day
tr: Yıl/Ay/Gün

en: This value should not be null.
tr: Bu değer boş olmamalıdır.

en: Create and store date ranges.
tr: Tarih aralıkları oluşturun ve depolayın.
