Options Config (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Actions
de: Aktionen

en: Remove
de: Entfernen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Weight
de: Gewichtung

en: Settings
de: Einstellungen

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Default
de: Standard

en: Add
de: Hinzufügen

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Plain text
de: Klartext

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Select list
de: Auswahlliste

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Option key
de: Optionen Schlüssel

en: - Select a value -
de: - Wert wählen -

en: Weight for @title
de: Gewichtung für @title

en: Text value
de: Textwert

en: Plugin ID
de: Plugin-ID

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
