Options Config (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Remove
id: Hapus

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Default
id: Bawaan

en: Add
id: Tambah

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: - Select a value -
id: - Pilih sebuah nilai -

en: Weight for @title
id: Bobot @title

en: Text value
id: Isi teks

en: Plugin ID
id: ID Plugin
