Options Config (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Actions
pt: Ações

en: Remove
pt: Remover

en: Edit
pt: Editar

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Add
pt: Adicionar

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Plain text
pt: Texto puro

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: - Select a value -
pt: - Selecione um valor -

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Text value
pt: Valor de texto

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
