Opt It (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Actions
nl: Acties

en: Unsubscribe
nl: Uitschrijven

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Name
nl: Naam

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Recipients
nl: Ontvangers

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: State
nl: Status

en: Send
nl: Versturen

en: Send SMS
nl: SMS versturen

en: Members
nl: Leden

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: City
nl: Plaats

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Gender
nl: Geslacht

en: Male
nl: Man

en: Female
nl: Vrouw

en: Zip code
nl: Postcode

en: Interests
nl: Interesses

en: Keyword
nl: Trefwoord

en: Send message
nl: Bericht versturen

en: - none -
nl: - geen -

en: API username
nl: API-gebruikersnaam

en: API password
nl: API-wachtwoord

en: Carrier
nl: Verzenddienst

en: Credentials
nl: Referenties

en: Address 2
nl: Adres 2

en: Address 1
nl: Adres 1

en: Birth date
nl: Geboortedatum
