Orange E-commerce Profile (2.0.0-alpha1) - en to ca translation catalogue (374 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: delete
ca: suprimeix

en: Status
ca: Estat

en: Register
ca: Registra

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Item
ca: Element

en: Type
ca: Tipus

en: Author
ca: Autor

en: List
ca: Llistat

en: Subject
ca: Assumpte

en: Email notification
ca: Notificació per correu electrònic

en: Remove
ca: Elimina

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: more
ca: més

en: Administration
ca: Administració

en: Comments
ca: Comentaris

en: More
ca: Més

en: Action
ca: Acció

en: Quantity
ca: Quantitat

en: On
ca: Actiu

en: Yes
ca: Sí

en: Homepage
ca: Pàgina inicial

en: view
ca: mostra

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Use count
ca: Comptador d'ús

en: Message
ca: Missatge

en: No log messages available.
ca: No hi ha missatges de registre disponibles.

en: Weight
ca: Pes

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Feed
ca: Canal

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Taxonomy term
ca: Terme de taxonomia

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Help
ca: Ajuda

en: True
ca: Cert

en: Text Color
ca: Color del text

en: Default
ca: Per defecte

en: Background
ca: Fons

en: Background Color
ca: Color del fons

en: Summary
ca: Resum

en: Archive
ca: Arxiva

en: Icon
ca: Icona

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Teaser
ca: Resum

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Layout
ca: Disposició

en: Attachment
ca: Adjunt

en: Titles
ca: Títols

en: User
ca: Usuari

en: Content type
ca: Tipus de contingut

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Files
ca: Fitxers

en: Created
ca: Creat

en: Horizontal
ca: Horitzontal

en: All
ca: Tot

en: Active
ca: Actiu

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Page
ca: Pàgina

en: Logo
ca: Logotip

en: Site
ca: Lloc

en: Off
ca: Inactiu

en: Roles
ca: Rols

en: Comment
ca: Comentari

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Last access
ca: Darrer accés

en: Severity
ca: Severitat

en: Gallery
ca: Galeria

en: Watchdog
ca: Vigilant

en: Last update
ca: Última actualització

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Widget
ca: Giny

en: Price
ca: Preu

en: Customer
ca: Client

en: Amount
ca: Import

en: Add to cart
ca: Afegeix al carretó

en: Address
ca: Adreça

en: State
ca: Estat

en: Payment
ca: Pagament

en: Store
ca: Botiga

en: Table
ca: Taula

en: Start
ca: Inici

en: Navigation
ca: Navegació

en: Role
ca: Rol

en: User login
ca: Inici de sessió d'usuari

en: Blog
ca: Bloc

en: Users
ca: Usuaris

en: Button
ca: Botó

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Checkout
ca: Passa per caixa

en: Tools
ca: Eines

en: Tab
ca: Pestanya

en: Recent comments
ca: Comentaris recents

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Full
ca: Complet

en: Gender
ca: Gènere

en: Display Name
ca: Nom a mostrar

en: English
ca: Anglès

en: Messages
ca: Missatges

en: ‹ previous
ca: ‹ anterior

en: next ›
ca: següent ›

en: Member for
ca: Membre des de fa

en: Front page
ca: Portada

en: Languages
ca: Llengües

en: Activity
ca: Activitat

en: Query
ca: Consulta

en: Alignment
ca: Alineació

en: author
ca: autor

en: Entity
ca: Entitat

en: Buttons
ca: Botons

en: Days
ca: Dies

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: People
ca: Gent

en: Blocked
ca: Bloquejat

en: Author Name
ca: Nom de l'autor

en: Glossary
ca: Glossari

en: Cart
ca: Carretó

en: Shipping
ca: Tramesa

en: Order history
ca: Històric de comandes

en: Product
ca: Producte

en: Changed
ca: Canviat

en: Completed
ca: Completat

en: Products
ca: Productes

en: Standard
ca: Estàndard

en: Orders
ca: Comandes

en: Relationship
ca: Relació

en: ‹ Previous
ca: ‹ Anterior

en: Next ›
ca: Següent ›

en: Translations
ca: Traduccions

en: Unpublished
ca: Sense publicar

en: Published comments
ca: Comentaris publicats

en: Sticky
ca: Estàtic

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: Complete
ca: Finalitza

en: Webform
ca: Formulari web

en: Next Page >
ca: Pàgina següent >

en: < Previous Page
ca: < Pàgina anterior

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Apply
ca: Aplica

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Used in
ca: Usat a

en: Permission
ca: Permís

en: Grid
ca: Graella

en: < Previous
ca: < Anterior

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Menu link title
ca: Títol de l'enllaç de menú

en: Profiles
ca: Perfils

en: Administrator
ca: Administrador

en: « first
ca: « primer

en: last »
ca: últim »

en: No comments available.
ca: No hi ha comentaris disponibles.

en: Tab Title
ca: Títol de la pestanya

en: Order #
ca: # comanda

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ca: Un usuari es considera connectat per aquest temps des de que va veure per darrer cop una pàgina.

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Extract
ca: Extreu

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Newest first
ca: Els més nous primer

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Rating
ca: Valoració

en: User account
ca: Compte d'usuari

en: Order status
ca: Estat de la comanda

en: Cart block
ca: Bloc del carretó

en: Customer information
ca: Dades del client

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: No content available.
ca: No hi ha contingut disponible.

en: Webform submissions
ca: Enviaments del Webform

en: Admin
ca: Administrador

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Primary tabs
ca: Pestanyes primàries

en: Secondary tabs
ca: Pestanyes secundàries

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: No products available.
ca: No hi ha productes disponibles.

en: Temporary
ca: Temporal

en: No files available.
ca: No hi ha fitxers disponibles.

en: Frontpage
ca: Portada

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Posted in
ca: Publicat a

en: Upload date
ca: Data de càrrega

en: Order total
ca: Total comanda

en: Primary
ca: Primari

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Search index
ca: Índex de la cerca

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: Draft
ca: Esborrany

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Yes/No
ca: Sí/No

en: Total price
ca: Preu total

en: Webform submission
ca: Enviament del Webform

en: Education
ca: Educació

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Compact
ca: Compacta

en: Publishing status
ca: Estat de la publicació

en: Who's new
ca: Qui és nou

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Date and time
ca: Data i hora

en: Who's online
ca: Qui està connectat

en: Apply filters
ca: Aplica els filtres

en: « First
ca: « Primer

en: Last »
ca: Últim »

en: Remote ID
ca: ID remota

en: Author name
ca: Nom de l'autor

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Status messages
ca: Missatges d'estat

en: Marital status
ca: Estat civil

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Published status
ca: Estat de publicació

en: Monthly archive
ca: Arxiu mensual

en: Operations links
ca: Enllaços d'operacions

en: Main page content
ca: Contingut principal de la pàgina

en: Full comment
ca: Comentari complet

en: Save comment
ca: Desa el comentari

en: Unapproved comments
ca: Comentaris sense aprovar

en: The text to be used for this link in the menu.
ca: El text que s'utilitzarà al menú per aquest enllaç.

en: Full content
ca: Contingut sencer

en: Recent content
ca: Contingut recent

en: No front page content has been created yet.
ca: Encara no s'ha creat cap contingut per a la portada.

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Find and manage content.
ca: Busqueu i gestioneu el contingut.

en: Time zones
ca: Fusos horaris

en: Taxonomy term page
ca: Pàgina del terme de la taxonomia

en: No people available.
ca: No hi ha gent disponible.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
ca: Un administrador us ha creat un compte a [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
ca: Trobeu i gestioneu la gent que interacciona amb el vostre lloc.

en: Select any filter and click on Apply to see results
ca: Seleccioneu qualsevol filtre i feu clic a Aplica per a veure'n els resultats.

en: No media available.
ca: No hi ha mèdia disponible.

en: Geographic
ca: Geogràfic

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Bulk update
ca: Actualització massiva

en: Unit price
ca: Preu unitari

en: Order number
ca: Número de comanda

en: Contact Us
ca: Contacta'ns

en: Recent log messages
ca: Missatges recents del registre

en: Shown when hovering over the menu link.
ca: Es mostra quan es passa per damunt de l'enllaç de menú.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
ca: Gestiona comptes d'usuari, rols i permisos.

en: Changed date
ca: Data de modificació

en: Not specified
ca: Sense especificar

en: You have not placed any orders with us yet.
ca: Encara no ha realitzat cap comanda amb nosaltres.

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
ca: Enviament desat. Podeu tornar al formulari més endavant i aquest restaurarà els valors actuals.

en: Industry
ca: Indústria

en: Master
ca: Mestre

en: 404 page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina 404

en: Wide
ca: Ample

en: Media type
ca: Tipus de mèdia

en: Country codes
ca: Codis de país

en: Displaying @start - @end of @total
ca: Es mostren @start - @end de @total

en: Unpublish taxonomy term
ca: Retira el terme de taxonomia

en: With selection
ca: Amb la selecció

en: Custom block library
ca: Biblioteca de blocs personalitzats

en: Registering module
ca: Mòdul de registre

en: Lists (Views)
ca: Llistes (Views)

en: Fallback date format
ca: Format de data alternatiu

en: File usage
ca: Utilització de fitxer

en: 403 access denied
ca: Accés denegat 403

en: The time that the user was last edited.
ca: La data en què l'usuari fou editat per darrer cop.

en: Search result highlighting input
ca: Destaca els resultats de la cerca realitzada

en: Primary admin actions
ca: Accions principals d'administració

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

en: HTML Date
ca: Data HTML

en: HTML Datetime
ca: Data i hora HTML

en: HTML Month
ca: Mes HTML

en: HTML Time
ca: Hora HTML

en: HTML Week
ca: Setmana HTML

en: HTML Year
ca: Any HTML

en: HTML Yearless date
ca: Data HTML sense any

en: Default long date
ca: Format predeterminat de data llarga

en: Default medium date
ca: Format predeterminat per a la data mitjana

en: Default short date
ca: Format predeterminat per a la data curta

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
ca: d/m/Y - H:i

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
ca: Sol·licitud de cancel·lació del compte de [user:display-name] a [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
ca: Canvi de la informació d'inici de sessió per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (pendent d'aprovació per part de l'administrador)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (aprovat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (bloquejat)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
ca: Detalls del compte per [user:display-name] a [site:name] (cancel·lat)

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Find and manage custom blocks.
ca: Cerca i gestiona blocs personalitzats.

en: Recent comments.
ca: Comentaris recents.

en: Find and manage files.
ca: Localitza i gestiona arxius.

en: All content, by month.
ca: Tot el contingut, per mes.

en: Recent content.
ca: Contingut recent.

en: All content promoted to the front page.
ca: Tot el contingut promocionat a la portada.

en: All content, by letter.
ca: Tot el contingut, per lletra.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ca: Contingut que pertany a cert terme de taxonomia.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
ca: Mostra una llista dels usuaris més nous del lloc web.

en: Who's online block
ca: Bloc de qui està en línia

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
ca: Mostra els noms d'usuari dels usuaris actius més recentment i el nombre total d'usuaris actius.

en: Narrow
ca: Estret

en: There are no custom blocks available.
ca: No hi ha disponibles blocs personalitzats.

en: Files overview
ca: Visió generalt dels fitxers

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ca: Informació d'ús del fitxer per {{ arguments.fid }}

en: Find and manage content
ca: Troba i gestiona el contingut

en: Welcome to [site:name]
ca: Benvingut/da a [site:name]

en: Name or email contains
ca: Nom o correu electrònic conté

en: A list of new users
ca: Una llista dels usuaris nous

en: There are currently @total users online.
ca: Actualment hi ha @total usuaris en línia.

en: There are currently 0 users online.
ca: Actualment no hi ha cap usuari connectat.

en: A list of users that are currently logged in.
ca: Una llista d'usuaris que tenen actualment una sessió oberta.

en: Delete media
ca: Suprimeix mèdia

en: Media name
ca: Nom del mèdia

en: Back to form
ca: Torna al formulari

en: Country names
ca: Noms de països

en: State codes
ca: Codis d'estat

en: State names
ca: Noms d'estat

en: State/Province codes
ca: Codis d'estat/província

en: State/Province names
ca: Noms d'estat/província

en: No more submissions are permitted.
ca: No es permeten més enviaments.

en: Yes: Yes
    No: No
ca: Sí: Sí
    No: No

en: Cart form
ca: Formulari del carretó

en: Save media
ca: Desa mèdia

en: Likert: Agreement
ca: Likert: Acord

en: Likert: Comparison
ca: Likert: Comparació

en: Likert: Importance
ca: Likert: Importància

en: Likert: Satisfaction
ca: Likert: Satisfacció

en: Likert: Ten Scale
ca: Likert: Escala de deu

en: Likert: Would You
ca: Likert: Voldries?

en: 1: Definitely Not
    2: Probably Not
    3: Not Sure
    4: Probably
    5: Definitely
ca: 1: Definitivament No
    2: Probablement no
    3: No estic segur
    4: Probablement
    5: Definitivament

en: Publish media
ca: Publica mèdia

en: Unpublish media
ca: Retira mèdia

en: Employment status
ca: Situació laboral

en: Ethnicity
ca: Ètnia

en: Likert: Quality
ca: Likert: Qualitat

en: Webform submission from: [webform_submission:source-entity]
ca: Enviament del Webform de: [webform_submission:source-entity]

en: Phone type
ca: Tipus de telèfon

en: Home: Home
    Office: Office
    Cell: Cell
ca: Casa: Casa
    Oficina: Oficina
    Mòbil: Mòbil

en: Demographic
ca: Demogràfic

en: Find and manage comments.
ca: Cerqueu i gestioneu els comentaris.

en: The approved comments listing.
ca: La llista de comentaris aprovats.

en: Comments published
ca: Comentaris publicats

en: The unapproved comments listing.
ca: El llistat de comentaris pendents d'aprovació.

en: Comments unapproved
ca: Comentaris pendents d'aprovació

en: {Empty}
ca: {Buit}

en: Name (A-Z)
ca: Nom (A-Z)

en: Name (Z-A)
ca: Nom (Z-A)

en: Edit {{ name }}
ca: Edita {{ name }}

en: Widget (table)
ca: Giny (taula)

en: Delete {{ name }}
ca: Suprimeix {{ name }}
