Orange E-commerce Profile (2.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (337 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Item
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: Email notification
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Comments
fi: Kommentit

en: More
fi: Lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Categories
fi: Kategoriat

en: view
fi: näkymä

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Use count
fi: Käyttömäärä

en: Message
fi: Viesti

en: No log messages available.
fi: Yhtään lokimerkintää ei ole saatavilla.

en: Weight
fi: Paino

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Help
fi: Ohje

en: True
fi: Tosi

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Default
fi: Oletus

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Archive
fi: Arkisto

en: Icon
fi: Ikoni

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: Component
fi: Komponentti

en: Total
fi: Yhteensä

en: Components
fi: Komponentit

en: Attachment
fi: Liite

en: Titles
fi: Otsikot

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: Created
fi: Luotu

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Site
fi: Sivusto

en: Off
fi: Pois päältä

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Gallery
fi: Galleria

en: Watchdog
fi: Vahtikoira

en: Normal
fi: Normaali

en: Last update
fi: Viimeksi päivitetty

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Widget
fi: Widgetti

en: Price
fi: Hinta

en: Customer
fi: Asiakas

en: Amount
fi: Määrä

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Payment
fi: Maksu

en: Store
fi: Kauppa

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Table
fi: Taulukko

en: Start
fi: Alkaa

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Color
fi: Väri

en: Role
fi: Rooli

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Blog
fi: Blogi

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Button
fi: Nappi

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Tools
fi: Työkalut

en: Tab
fi: Välilehti

en: Recent comments
fi: Uusimmat kommentit

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Full
fi: Kokonainen

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Display Name
fi: Näkymän nimi

en: English
fi: englanti

en: Messages
fi: Viestit

en: Token
fi: Muuttuja

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: Front page
fi: Etusivu

en: Languages
fi: Kielet

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Query
fi: Kysely

en: Alignment
fi: Tasaus

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: People
fi: Käyttäjät

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Author Name
fi: Tekijän nimi

en: Glossary
fi: Sanasto

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Shipping
fi: Toimitus

en: Order history
fi: Tilaushistoria

en: Product
fi: Tuote

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Completed
fi: Valmis

en: Products
fi: Tuotteet

en: Standard
fi: Standardi

en: Orders
fi: Tilaukset

en: Relationship
fi: Suhde

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: Translations
fi: Käännökset

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Published comments
fi: Julkaistut kommentit

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: Review
fi: Tarkistus

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Complete
fi: Valmis

en: Webform
fi: Verkkolomake

en: Next Page >
fi: Seuraava sivu >

en: < Previous Page
fi: < Edellinen sivu

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Used in
fi: Käytetään

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Grid
fi: Ruudukko

en: Global
fi: Yleinen

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Menu link title
fi: Valikon linkin otsikko

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: No comments available.
fi: Kommentteja ei ole saatavilla.

en: Order #
fi: Tilaus #

en: html
fi: HTML

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
fi: Sen jäkeen kun käyttäjä viimeksi latasi sivun, hänen katsotaan olevan paikalla vielä näin kauan

en: Locked
fi: Lukittu

en: Fid
fi: FId

en: Publish content
fi: Julkaise sisältö

en: Unpublish comment
fi: Peru kommentin julkaisu

en: Newest first
fi: Uusin ensin

en: Blog Listing
fi: Blogilistaus

en: Relevance
fi: Paremmuusjärjestys

en: Shipments
fi: Lähetykset

en: Block type
fi: Lohkon tyyppi

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Rating
fi: Arvio

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Order status
fi: Tilauksen tilanne

en: Cart block
fi: Ostoskorilohko

en: Customer information
fi: Asiakastiedot

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Webform submissions
fi: Verkkolomakelähetykset

en: Admin
fi: Ylläpito

en: IP address
fi: IP osoite

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: No products available.
fi: Ei tuotteita saatavilla.

en: Permanent
fi: Pysyvä

en: Temporary
fi: Tilapäinen

en: No files available.
fi: Tiedostoja ei ole saatavilla.

en: Frontpage
fi: Etusivu

en: Delete comment
fi: Poista kommentti

en: MIME type
fi: MIME tyyppi

en: Posted in
fi: Kirjoitus

en: Upload date
fi: Latauspäivämäärä

en: Order total
fi: Tilauksen kokonaissumma

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Publish comment
fi: Julkaise kommentti

en: Draft
fi: Keskeneräinen

en: Save Draft
fi: Tallenna keskeneräinen

en: Yes/No
fi: Kyllä/Ei

en: Total price
fi: Hinta yhteensä

en: Webform submission
fi: Verkkolomakkeen lähetys

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compact
fi: Kompakti

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Who's new
fi: Uudet käyttäjät

en: Billing
fi: Laskutus

en: Personal contact form
fi: Henkilökohtainen yhteydenotto

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Who's online
fi: Paikalla olevat käyttäjät

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Remote ID
fi: Ulkoinen ID

en: Blog Post
fi: Blogikirjoitus

en: Author name
fi: Kirjoittajan nimi

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Delete content
fi: Poista sisältö

en: No orders available.
fi: Ei tilauksia saatavilla.

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: Monthly archive
fi: Arkisto

en: Operations links
fi: Toimenpidelinkit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full comment
fi: Koko kommentti

en: Save comment
fi: Tallenna kommentti

en: Unapproved comments
fi: Hyväksyntää odottavat kommentit

en: The text to be used for this link in the menu.
fi: Linkin teksti valikossa käytettäväksi.

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Recent content
fi: Uusin sisältö

en: No front page content has been created yet.
fi: Etusivun sisältöä ei ole vielä luotu.

en: Unpublish content
fi: Muuta sisältö ei-julkaistuksi

en: Make content sticky
fi: Liimaa sisältö listojen alkuun

en: Make content unsticky
fi: Poista sisällön liimaus

en: Promote content to front page
fi: Nosta sisältö etusivulla

en: Remove content from front page
fi: Poista sisältö etusivulta

en: Save content
fi: Tallenna sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Time zones
fi: Aikavyöhykkeet

en: Taxonomy term page
fi: Luokittelusanojen sivu

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
fi: Ylläpitäjä loi sinulle tilin sivustolla [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Select any filter and click on Apply to see results
fi: Valitse mikä tahansa suodatin ja klikkaa Suorita nähdäksesi tulokset

en: Order Total
fi: Tilauksen yhteissumma

en: No media available.
fi: Ei mediaa saatavilla.

en: Update URL alias
fi: Päivitä osoitealias

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: Order number
fi: Tilauksen numero

en: Recent log messages
fi: Viimeisimmät lokimerkinnät

en: Shown when hovering over the menu link.
fi: Näytetään vietäessä hiirtä linkin yli.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Delete order
fi: Poista tilaus

en: User view
fi: Näytä käyttäjän tiedot

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: You have not placed any orders with us yet.
fi: Sinulla ei ole vielä tilauksia.

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
fi: Tiedot tallennettu. Voit palata tähän lomakkeeseen myöhemmin ja palauttaa nykyiset tiedot.

en: Master
fi: Isäntä

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

en: Wide
fi: Leveä

en: Media type
fi: Median tyyppi

en: No stores available.
fi: Ei kauppoja saatavilla.

en: variation
fi: variaatio

en: variations
fi: variaatiot

en: Payment Methods
fi: Maksutavat

en: Publish taxonomy term
fi: Julkaise luokittelutermi

en: Unpublish taxonomy term
fi: Poista julkaisusta luokittelutermi

en: Order items
fi: Tilauksen rivit

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Custom block library
fi: Kustomoitujen lohkojen kirjasto

en: Registering module
fi: Käytön kirjannut moduuli

en: Lists (Views)
fi: Listaukset (Views)

en: File usage
fi: Tiedoston käyttö

en: Search result highlighting input
fi: Valittu hakutulos

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
fi: d.m.Y - H:i

en: Block the selected user(s)
fi: Estä valitut käyttäjät

en: Cancel the selected user account(s)
fi: Poista valitut käyttäjätilit

en: Unblock the selected user(s)
fi: Poista esto valituilta käyttäjiltä

en: User tool links, often added by modules
fi: Linkit käyttäjän työkaluihin, usein moduulien lisäämiä

en: All content, by month.
fi: Kaikki sisältö, kuukausittain lajiteltuna.

en: All content promoted to the front page.
fi: Kaikki etusivulle nostettu sisältö.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
fi: Näyttää listan sivuston uusimmista käyttäjätileistä.

en: Who's online block
fi: Kuka on paikalla -lohko

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
fi: Näyttää viimeksi aktiivisina olleiden käyttäjien käyttäjätunnukset ja aktiivisten käyttäjien kokonaismäärän.

en: Narrow
fi: Kapea

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: A list of new users
fi: Lista uusista käyttäjistä

en: There are currently @total users online.
fi: Tällä hetkellä @total käyttäjää on online.

en: There are currently 0 users online.
fi: Tällä hetkellä 0 käyttäjää on online.

en: A list of users that are currently logged in.
fi: Lista käyttäjistä jotka ovat online.

en: Publish product
fi: Julkaise tuote

en: Unpublish product
fi: Poista tuotteen julkaisu

en: Carts
fi: Ostoskorit

en: User orders
fi: Käyttäjän tilaukset

en: Sorry...This form is closed to new submissions.
fi: Tämä lomake on suljettu uusilta lähetyksiltä.

en: Cart form
fi: Ostoskorilomake

en: Delete product
fi: Poista tuote

en: Delete store
fi: Poista kauppa

en: This form is confidential. You must <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">Log out</a> to submit it.
fi: Tämä lomake on luottamuksellinen. Sinun täytyy <a href="[site:login-url]/logout?destination=[current-page:url:relative]">kirjautua ulos</a> lähettääksesi se.

en: Checkout progress
fi: Tilauksen eteneminen

en: order item
fi: tilauksen rivit

en: order items
fi: tilauksen rivit

en: Add to Cart Form
fi: Lisää ostoskoriin -lomake

en: New submission added to [webform:title].
fi: Lisätty uusi lähetys lomakkeelle [webform:title].

en: This form has not yet been opened to submissions.
fi: Tätä lomaketta ei ole vielä avattu lähetyksille.

en: Order logs
fi: Tilauksen logit

en: Tax number
fi: Veronumero
