Orange Profile (2.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (307 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Status
tr: Durum

en: Register
tr: Kaydol

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Liste

en: Subject
tr: Konu

en: Email notification
tr: E-Posta bildirimi

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: more
tr: daha fazla

en: Administration
tr: Yönetim

en: Comments
tr: Yorumlar

en: More
tr: Devamı

en: Action
tr: Eylem

en: On
tr: Açık

en: Yes
tr: Evet

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Categories
tr: Kategoriler

en: view
tr: görüntüle

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Size
tr: Boyut

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Use count
tr: Kullanım sayısı

en: Message
tr: İleti

en: No log messages available.
tr: Kayıt mesajı yok.

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Feed
tr: Akış

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimi

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Help
tr: Yardım

en: True
tr: Doğru

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Default
tr: Varsayılan

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Archive
tr: Arşiv

en: Icon
tr: Simge

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Teaser
tr: Özet

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Component
tr: Bileşen

en: Components
tr: Bileşenler

en: Attachment
tr: Ek

en: Titles
tr: Başlıklar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Files
tr: Dosyalar

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Last access
tr: Son erişim

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Last update
tr: Son güncelleme

en: Thumbnail
tr: Küçük görsel

en: Media
tr: Medya

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Widget
tr: Arayüz kontrolü (widget)

en: Desc
tr: Azalan

en: Payment
tr: Ödeme

en: General
tr: Genel

en: Table
tr: Tablo

en: Start
tr: Başlangıç

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Color
tr: Renk

en: Role
tr: Rol

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Blog
tr: Ağ Günlüğü

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Button
tr: Düğme

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Tools
tr: Araçlar

en: Tab
tr: Sekme

en: Recent comments
tr: Son yorumlar

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Full
tr: Tam

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Display Name
tr: Görüntü Adı

en: English
tr: İngilizce

en: Messages
tr: İletiler

en: Token
tr: Simge

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: Front page
tr: Ana sayfa

en: Languages
tr: Diller

en: Query
tr: Sorgu

en: Alignment
tr: Hizalama

en: author
tr: yazar

en: Entity
tr: Nesne

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: Days
tr: Günler

en: Months
tr: Aylar

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Your message has been sent.
tr: İletiniz gönderildi.

en: People
tr: Kişiler

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Author Name
tr: Yazar Adı

en: Glossary
tr: Sözlükçe

en: Changed
tr: Değişti

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: Relationship
tr: İlişki

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Published comments
tr: Yayınlanmış yorumlar

en: Sticky
tr: Kalıcı

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Complete
tr: Tamam

en: Next Page >
tr: Sonraki Sayfa >

en: < Previous Page
tr: < Önceki Sayfa

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Apply
tr: Uygula

en: Select
tr: Seç

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: Used in
tr: Şurada kullanılıyor

en: Permission
tr: İzinler

en: Grid
tr: Izgara

en: < Previous
tr: < Önceki

en: Global
tr: Genel

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Menu link title
tr: Menü bağlantı başlığı

en: Administrator
tr: Yönetici

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: No comments available.
tr: Yorum mevcut değil.

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
tr: Bir kullanıcı son sayfa ziyaretinden itibaren bu kadar süre boyunca çevrim içi olarak kabul edilir.

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Locked
tr: Kilitli

en: Extract
tr: Çıkart

en: Publish content
tr: İçeriği yayınla

en: Unpublish comment
tr: Yorumu yayından al

en: Newest first
tr: Önce en yeniler

en: Block type
tr: Blok tipi

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: User account
tr: Kullanıcı hesabı

en: Not applicable
tr: Uygulanmıyor

en: No content available.
tr: Hiçbir içerik mevcut değil.

en: Webform submissions
tr: Webform gönderileri

en: Admin
tr: Yönetim

en: IP address
tr: IP adresi

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: Permanent
tr: Kalıcı

en: Temporary
tr: Geçici

en: No files available.
tr: Dosya yok.

en: Frontpage
tr: Ana sayfa

en: Delete comment
tr: Yorumu sil

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: Posted in
tr: İlgili konu

en: Upload date
tr: Yüklenme tarihi

en: Primary
tr: Birincil

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Publish comment
tr: Yorumu yayınla

en: Draft
tr: Taslak

en: Yes/No
tr: Evet/Hayır

en: @interval ago
tr: @interval önce

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Compact
tr: Sade

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: Who's new
tr: Kimler yeni

en: Personal contact form
tr: Kişisel iletişim formu

en: Date and time
tr: Tarih ve zaman

en: Who's online
tr: Kimler çevrim içi

en: Apply filters
tr: Filtreleri uygula

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Author name
tr: Yazar adı

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Delete content
tr: İçeriği sil

en: Published status
tr: Yayın durumu

en: Monthly archive
tr: Aylık arşiv

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Full comment
tr: Tüm yorum

en: Save comment
tr: Yorumu kaydet

en: Unapproved comments
tr: Onaylanmamış yorumlar

en: The text to be used for this link in the menu.
tr: Bu bağlantı için menüde kulanılacak metin.

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Recent content
tr: Güncel içerik

en: No front page content has been created yet.
tr: Henüz bir ana sayfa içeriği oluşturulmadı.

en: Unpublish content
tr: İçeriği yayından kaldır

en: Make content sticky
tr: İçeriği kalıcı yap

en: Make content unsticky
tr: İçeriğin kalıcılığını kaldır

en: Promote content to front page
tr: İçeriği ana sayfaya yükselt

en: Remove content from front page
tr: İçeriği ana sayfadan kaldır

en: Save content
tr: İçeriği kaydet

en: Find and manage content.
tr: İçeriği bul ve yönet.

en: Time zones
tr: Zaman dilimleri

en: Taxonomy term page
tr: Sınıflandırma (taksonomi) terimleri sayfası

en: No people available.
tr: Hiç kimse mevcut değil.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
tr: Bir yönetici [site:name] sitesinde sizin için bir hesap oluşturdu

en: Find and manage people interacting with your site.
tr: Sitenizle etkileşim kuran kişileri arayın ve yönetin.

en: Select any filter and click on Apply to see results
tr: Herhangi bir süzgeç seçin ve sonuçları görmek için Uygula'ya tıklayın

en: No media available.
tr: Ortam yok.

en: Update URL alias
tr: Yol ismini güncelle

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: Recent log messages
tr: Son günlük iletileri

en: Shown when hovering over the menu link.
tr: Menü bağlantısının üzerine gelindiğinde görünür.

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
tr: Kullanıcı hesapları, roller ve izinleri yönetin.

en: Changed date
tr: Değiştirilme tarihi

en: Asc
tr: Artan

en: Not specified
tr: Belirtilmemiş

en: Master
tr: Ana (master)

en: Wide
tr: Geniş

en: Media type
tr: Medya tipi

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor

en: Landing Page
tr: Açılış Sayfası

en: Publish taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimini yayımla

en: Unpublish taxonomy term
tr: Sınıflandırma terimini yayından kaldır

en: Custom block library
tr: Özel blok kütüphanesi

en: Registering module
tr: Eklenti kayıt ediliyor

en: Lists (Views)
tr: Listeler (Görünümler)

en: Fallback date format
tr: Yedek tarih biçimi

en: File usage
tr: Dosya kullanımı

en: The time that the user was last edited.
tr: Kullanıcının en son düzenlendiği zaman.

en: Search result highlighting input
tr: Aranan ifadenin vurgulandığı arama sonucu

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Large (480×480)
tr: Geniş (480x480)

en: Medium (220×220)
tr: Orta (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
tr: Küçükresim (100x100)

en: HTML Date
tr: HTML Tarihi

en: HTML Datetime
tr: HTML Tarih Saat

en: HTML Month
tr: HTML Ay

en: HTML Time
tr: HTML Zaman

en: HTML Week
tr: HTML Hafta

en: HTML Year
tr: HTML Yıl

en: HTML Yearless date
tr: HTML Yılsız tarih

en: Default long date
tr: Varsayılan uzun tarih

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
tr: l, F j, Y - H:i [PHP tarih biçimi]

en: Default medium date
tr: Varsayılan orta tarih

en: Default short date
tr: Varsayılan kısa tarih

en: Block the selected user(s)
tr: Seçilmiş kullanıcıları engelle

en: Cancel the selected user account(s)
tr: Seçilmiş kullanıcı hesaplarını iptal et

en: Unblock the selected user(s)
tr: Seçilmiş kullanıcı hesaplarının engellemesini kaldır

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] hesabı iptali [user:display-name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] oturum açma bilgilerinde değişiklik

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] için hesap ayrıntıları

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (yönetici onayı bekliyor)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (onaylandı)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (engellendi)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
tr: [site:name] sitesindeki [user:display-name] kullanıcısının hesap ayrıntıları (iptal edildi)

en: Blog Categories
tr: Blog kategorileri

en: User tool links, often added by modules
tr: Sıklıkla modüller tarafından eklenen kullanıcı araçları bağlantıları

en: Find and manage custom blocks.
tr: Özel blokları bulun ve yönetin.

en: Recent comments.
tr: Son yorumlar.

en: Find and manage files.
tr: Dosyaları bulun ve yönetin.

en: All content, by month.
tr: Aya göre tüm içerik.

en: Recent content.
tr: Güncel içerik.

en: All content promoted to the front page.
tr: Tüm içerik ana sayfaya yükseltildi.

en: All content, by letter.
tr: Harfe göre tüm içerikler.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
tr: Belirli bir sınıflandırma terimine ait içerik.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
tr: Sitedeki en yeni kullanıcıların listesini görüntüler.

en: Who's online block
tr: Çevrimiçi kullanıcılar bloğu

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
tr: Son zamanlarda en etkin kullanıcıların adlarını ve toplam etkin kullanıcı sayısını görüntüler.

en: Narrow
tr: Dar

en: There are no custom blocks available.
tr: Kullanılabilecek bir özel blok bulunamadı.

en: Files overview
tr: Dosya Özeti

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
tr: {{ arguments.fid }} için dosya kullanım bilgileri

en: Find and manage content
tr: İçeriği bulun ve yönetin

en: Welcome to [site:name]
tr: [site:name] sitesine hoş geldiniz

en: Name or email contains
tr: Ad ya da e-posta şunu içersin

en: A list of new users
tr: Yeni kullanıcılar listesi

en: There are currently @total users online.
tr: Şu anda @total kullanıcı çevrimiçi.

en: There are currently 0 users online.
tr: Şu anda 0 kullanıcı çevrimiçi.

en: A list of users that are currently logged in.
tr: Şu anda oturum açmış kullanıcıların listesi.

en: Media name
tr: Medya adı

en: New submission added to [webform:title].
tr: [webform:title] başlıklı forma yeni gönderi girildi.

en: Find and manage comments.
tr: Yorumları bulun ve yönetin.

en: The approved comments listing.
tr: Onaylanmış yorumlar listesi.

en: Comments published
tr: Yayımlanan yorumlar

en: The unapproved comments listing.
tr: Onaylanmamış yorumlar listesi.

en: Comments unapproved
tr: Onaylanmamış yorumlar

en: Name (A-Z)
tr: Ad (A-Z)

en: Name (Z-A)
tr: Ad (Z-A)

en: @interval hence
tr: @interval sonra
