Orejime (8.x-1.0-rc7) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: Created
hi: निर्मित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Colors
hi: रंग

en: Text color
hi: पाठ रंग

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Debug
hi: डिबग

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: Border color
hi: बॉर्डर का रंग

en: About
hi: के बारे में

en: Language settings
hi: भाषा सेटिंग

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Privacy Policy
hi: गोपनीयता नीति
