Orejime (8.x-1.1) - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Categories
ru: Категории

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Required
ru: Обязательно

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Label
ru: Метка

en: Background Color
ru: Цвет фона

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Domain
ru: Домен

en: Debug Mode
ru: Режим отладки

en: Colors
ru: Цвета

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Light color
ru: Светлый цвет

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Debug
ru: Отладка

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Services
ru: Службы

en: Border color
ru: Цвет рамки

en: About
ru: Информация

en: Primary color
ru: Основной цвет

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Enabled by default
ru: Включено по умолчанию

en: Language settings
ru: Языковые настройки

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Apps
ru: Приложения

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов
