Orejime (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Categories
it: Categorie

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Label
it: Etichetta

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Revisions
it: Revisioni

en: Authored by
it: Creato da

en: Domain
it: Dominio

en: Text color
it: Colore del testo

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Revert
it: Ripristina

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: About
it: Informazioni

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Enabled by default
it: Abilitato per default

en: Language settings
it: Impostazioni lingua

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: @date by @username
it: @date da @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
it: Vuoi veramente ripristinare la traduzione @language alla revisione del %revision-date?

en: Revert content shared among translations
it: Ripristina contenuto condiviso tra traduzioni
