Orphans Media (1.0.2) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Link
fr: Lien

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Media
fr: Média

en: Filters
fr: Filtres

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: Delete selected items
fr: Supprimer les éléments sélectionnés

en: Apply filters
fr: Appliquer les filtres

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args

en: No items were selected to operate on.
fr: Aucun élément à traiter n'a été sélectionné.

en: One or more errors were encountered processing the files.
fr: Une ou plusieurs erreurs se sont produites lors du traitement des fichiers.

en: Completed @current of @total operations.
fr: @current opérations terminées sur @total.

en: Do you want to delete following record
fr: Voulez-vous supprimer l'enregistrement suivant
