OS Base - Drupal 9 Blank Theme (9.1.0) - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Slideshow
ar: عرض الشرائح

en: Content
ar: المحتوى

en: None
ar: لا شيء

en: Help
ar: مساعدة

en: Core
ar: النواة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Header
ar: الترويسة

en: Footer
ar: التذييل

en: Text color
ar: لون النص

en: Messages
ar: الرسائل

en: White
ar: أبيض

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Blue
ar: أزرق

en: Featured
ar: متميز

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Main menu
ar: القائمة الرئيسية

en: mobile
ar: الهاتف المحمول

en: Shortcut icon settings
ar: إعدادات أيقونة الاختصار

en: Page top
ar: أعلى الصفحة

en: Page bottom
ar: أسفل الصفحة

en: Sidebar first
ar: العمود الجانبي الأول

en: Secondary menu
ar: القائمة الثانوية

en: Sidebar second
ar: الشريط الجانبي الثاني

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار
