OS Base - Drupal 9 Blank Theme (9.1.0) - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Content
sv: Innehåll

en: None
sv: Ingen

en: Help
sv: Hjälp

en: Core
sv: Kärna

en: Breadcrumb
sv: Länkstig

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Text color
sv: Textfärg

en: Basic settings
sv: Grundläggande inställningar

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Red
sv: Röd

en: White
sv: Vit

en: Link color
sv: Länkfärg

en: Green
sv: Grön

en: Blue
sv: Blå

en: Featured
sv: Framhävd

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: mobile
sv: mobil

en: Shortcut icon settings
sv: Inställningar för bokmärkesikon

en: wide
sv: bred

en: Page top
sv: Överst på sidan

en: Page bottom
sv: Nederst på sidan

en: Sidebar first
sv: Första sidospalt

en: Secondary menu
sv: Sekundär meny

en: Sidebar second
sv: Andra sidospalt

en: Main background
sv: Huvudbakgrund

en: Sidebar background
sv: Bakgrund för sidospalt

en: Footer background
sv: Sidfotens bakgrund

en: Title and slogan
sv: Titel och slogan

en: Footer first
sv: Första sidfot

en: Footer second
sv: Andra sidfot

en: Footer third
sv: Tredje sidfot

en: Twitter URL
sv: URL för Twitter

en: Primary menu
sv: Primär meny

en: Footer fourth
sv: Fjärde sidfot

en: Header background top
sv: Överst i bakgrund på sidhuvud

en: Instagram URL
sv: URL för Instagram

en: Pinterest URL
sv: URL för Pinterest

en: narrow
sv: smal
