Oswald chatbot (4.0.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: List
pt: Lista

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Test
pt: Teste

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Environment
pt: Ambiente

en: About
pt: Sobre

en: Request Path
pt: Caminho de Requisição
