One Time Password (OTP) Verification for account creation (8.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Next
pt: Seguinte

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: New user: %name %email.
pt: Novo utilizador: %name %email.

en: Registration successful. You are now logged in.
pt: Registo bem sucedido. Neste momento está com a sessão aberta.
