One Time Password (OTP) Verification for account creation (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (6 entries)

en: Next
nl: Volgende

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Edit
nl: Bewerken

en: New user: %name %email.
nl: Nieuwe gebruiker: %name %email.

en: Registration successful. You are now logged in.
nl: Registratie is gelukt. U bent nu ingelogd.

en: Verify
nl: Controleren
