One Time Password (OTP) Verification for account creation (8.x-1.1) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Next
de: Weiter

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: New user: %name %email.
de: Neuer Benutzer: %name %email.

en: Registration successful. You are now logged in.
de: Die Registrierung war erfolgreich. Sie sind jetzt angemeldet.

en: Verify
de: Überprüfen
