Email Verification / SMS Verification / OTP Verification (8.x-2.2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Submit
it: Invia

en: Confirm
it: Conferma

en: Login
it: Accedi

en: Settings
it: Impostazioni

en: Back
it: Indietro

en: Save
it: Salva

en: Email
it: E-mail

en: Phone
it: Telefono

en: The changes have been saved.
it: Le modifiche sono state salvate.

en: Configurations
it: Configurazioni

en: The specified passwords do not match.
it: Le password specificate non coincidono.
