Outdated content (8.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (25 entries)

en: Title
pt: Título

en: Author
pt: Autor

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Overview
pt: Visão geral

en: Reset
pt: Redefinir

en: Default
pt: Padrão

en: Updated
pt: Atualizado

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Roles
pt: Papéis

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Desc
pt: Decrescente

en: Number of days
pt: Número de dias

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: author
pt: autor

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Enable debugging
pt: Ativar depuração (debugging)

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Published status
pt: Status

en: Operations links
pt: Links de operações

en: Asc
pt: Ascendente
