Outlayer (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: List
ru: Список

en: Edit
ru: Редактировать

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Default
ru: По умолчанию

en: Layout
ru: Макет

en: Configure
ru: Настроить

en: Options
ru: Опции

en: Horizontal
ru: Горизонтально

en: Not installed
ru: Не установлено

en: Cache
ru: Кэш

en: Installed
ru: Установлено

en: Duplicate
ru: Дубликат

en: Columns
ru: Колонки

en: Column width
ru: Ширина колонки

en: No data found.
ru: Данные не найдены.

en: Sort ascending
ru: Сортировать по возрастанию

en: Row height
ru: Высота ряда

en: Gutter
ru: Канавка

en: Horizontal alignment
ru: Горизонтальное выравнивание

en: Vertical alignment
ru: Вертикальное выравнивание

en: Masonry
ru: Кирпичная кладка
